Foran

Bmi calculator odhalí jak na tom s váhou jste

Každý kdo se zabývá zdravou stravou, dobře ví, že štíhlá postave není o hladovění. Naopak zdravá a štíhlá postava vyžaduje kvalitní a pravidelnou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Taktéž je velmi podstatný pohyb.

Každý den by měl začít snídaní. Ačkoliv se to nezdá, jedná se o jedno z nepodstatnějších jídel během dne. Pokud ji tedy vynecháváte, nebo jíte jen velmi málo, děláte obrovskou chybu. Tělo potřebuje do nového dne energii. Pokud ji tělu nedodáte, bude se vaše tělo podvědomě energetický nedostatek snažit dohnat v období oběda nebo večeře. Snídaně by měla být bohatá na vlákninu. Ideální jsou tedy kaše s ovocem.

Druhým hlavním jídlem je oběd. Snažte se, aby každé jídlo bylo bohaté na zeleninu. Nejenže je plná vitamínů, ale také plná vlákniny. Plně se tak zasytíte. Pokud po snídani vynecháváte i pořádný oběd, děláte další velkou chybu.

bmi calculator

Večeře by pak měla oproti snídani a obědu být značně menší. Pokud tedy chcete opravdu zhubnout, určitě se na noc nepřejídejte. Na večeři není vhodné ani ovoce, ani žádné tučné potraviny jako například smažené, salámy či klobásy.

K dokonalému jídelníčku musíte ovšem přidat i pohyb. Nezapomínejte, že pohyb vás musí především bavit. Pokud tomu tak nebude, pravděpodobně vám pravidelný pohyb stejně nevydrží. Snažte se tak ze sportu udělat zábavu a nezprotivovat si to. Ideální je například venčení psa, chůze nebo běhání. Zkrátka každý pohyb se počítá!

bmi calculator

Pokud byste si chtěli prověřit, jak na tom jste z vědeckého pohledu, slouží k tomu bmi calculator. Jedná se o online kalkulačku, díky které po zadání výšky, váhy a věku zjistíte, zda je vaše váha v normě. Pokud se šipka zastaví v zelených hodnotách, nepanikařte, že jste tlustá a raději si začněte užívat života. Jste zkrátka jen paranoidní. Pokud se pohybujete v hodnotách červených, je na čase se svou postavou začít něco dělat. Poradit by vám měl každý výživový poradce.