Foran

Jak se osvěžit, když je venku hic?

            Ne každý má peníze na to, aby se celé léto válel u moře, a když mu bylo horko, šel se zchladit do moře. Je tu ale mnoho dalších variant, které Vám tak nezasáhnou rozpočet, ale i tak dokonale osvěží. Nejlepší na tom je, že tyto tipy a triky můžete využít i doma! Neváhejte a vyzkoušejte!
voda a limetka

Bazénová chladnička

            Je horký letní den a vy se opalujete u bazénu? Tak si zkuste vytvořit bazénovou chladničku, do které můžete vložit jakoukoliv lahev, je jedno, zda je to alkohol nebo ne. Stačí Vám k tomu jen bazén, bazénové schůdky, provázek a lahve, které chcete vychladit. Zavažte lahve na provázek a druhý konec uvažte ke schůdkům do bazénu, aby lahve neuplavaly. Za pár minut máte pití dokonale vychlazené a připravené k podávání. Jen pokud máte v plánu pít pití přímo z lahve, ujistěte se, že bazén je vyčištěný (například pomocí filtrů a bazénových vysavačů) a voda v něm neobsahuje žádné nebezpečné řasy a živočichy. To by Vám neudělalo dobře se zažíváním.

Okurková limonáda

            Možná to zní zvláštně, ale z okurky jde udělat výborná limonáda, která zaručeně osvěží i v tom nejteplejším dni. Na 6 drinků Vám stačí dvě větší salátové okurky, dvě limetky, jeden a půl litru vody a tři lžíce medu na oslazení.

            Nakrájejte okurky do mixéru, k nim přidejte šťávu z limetek, půl litru vody i med. Vše řádně rozmixujte. Směs dejte do lednice a nechte ji tam půl hodiny. Po půlhodině směs přeceďte přes jemné sítko a dolejte zbytkem vody. Dle chuti ještě doslaďte.

            Tento úžasný recept je rychlý a snadný. Je dobrým zdrojem vitaminů a dokonale osvěží.
osvěžení ve vodě

Domácí nanuky

            Tento tip je perfektní jak pro Vás, tak i pro Vaše nejmenší. Neznám dítě, které nemiluje nanuky! Na tento jednoduchý levný zázrak nám stačí jen formičky na nanuky, voda, ovoce a med. Vezměte formičku, nakrájejte do ní různé druhy ovoce (můžete i mátu) a dolijte ji dobře rozmíchanou vodou s medem. Formičku vložte do mrazáku a nechte ji tam přes noc. Druhý den máte chutné nanuky, které ochladí horký den.