Foran

Multifunkční tiskárna Canon za skvělou cenu

Před čtyřmi lety se na českém i světovém trhu objevila novinka v oblasti multifunkčních tiskáren, a to Canon PIXMA MG3650. I dnes ovšem patří mezi naprosté jedničky. Zvládá nejen samotný tisk, ale také skenování, kopírování a dokáže také komunikovat s cloudovými službami i sociálními sítěmi. To znamená, že můžete tvořit fotografie dokonce jen s telefonem v ruce.

prázdné papíry

Propojení se sociálními sítěmi

V posledních letech se Instagram, Facebook, Slideshare, Flicker, Evernote, OneDrive, Google Drive i Dropbox stali velkým zdrojem kvalitních fotek. A ideální je, když je z těchto aplikací můžete dostat na papír bez stahování. Stejně dobře tento model ale podporuje také Google Cloud Print či Apple AirPrint. Záleží pouze na tom, kterou z těchto platforem máte nejraději.

Jak je na tom barva?

Kvalitu poznáte i podle ceny. Zde hovoříme o cenovém rozmezí mezi 1 211 Kč a 2 099 Kč. To, že je levná znamená, že má drobné nedostatky. Náplně do Canon PIXMA MG3650 jsou dvě, a to černé a tříbarevné. Ani s rychlostí to není nejlepší. Za minutu zvládnete 10 stran černobíle a 5 stran barevně.

písmena na tisk

Při výběru náplně volte spíše XL varianty. Proč? Běžné totiž vystačí jen na 180 listů. Na druhou stranu XL náplň vydrží na 400 barevných a 600 černobílých listů. Podavač také není nijak velký, pouhých 100 listů. Hledáte-li vhodný přístroj pro domácí použití, tak to bude rozhodně stačit.

Skenování

Kromě funkce tisku model PIXMA MG3650 nabízí mnohem více. Skenovat můžete maximálně v rozlišení 1200×2400 dpi a běžný formát A4 mu zabere pouhých 14 vteřin. Na zkopírování jediné strany potom potřebujete 22 sekund a za jednu minutu zvládne 2,7 strany.

Technické parametry

Podívejme se nejen na samotné vlastnosti, ale také na velikost a spotřebu. Rozměry jsou 449x304x152 mm a hmotnost činí 5,4 kg. V off-line módu má spotřebu 0,1 W, v běžném režimu 1,4 W a během kopírování až 16 W. S hlučností je na tom poměrně dobře s 43,5 dB(A).