Foran

Přírodní a navíc voňavé ozdobičky

Někdo z nás si se zdobením stromečku dává víc práce někdo méně. Umělé stromečky, jsou velmi oblíbené. Jen je každý rok vytáhnete ze sklepa nebo ze skříně, rozděláte a můžete zdobit, neopadávají mu jehličky a také ušetříte peníze, protože živý stromeček není úplně nejlevnější. Zkuste ale letos udělat malou změnu. A i když třeba nebudete chtít vyměnit ten umělý stromeček za živý, nevadí. Obměňte ozdoby. A také to nemusí být úplně.
vánoční perníčky
Zkuste ale dát méně těch umělých nebo skleněných a barevných, vyberte barvu jen jednu, třeba zlatou, červenou, měděnou, hnědou nebo tu kterou máte rádi a doplňte ji přírodními ozdobičkami, které stromeček krásně oživí, ale hlavně také nádherné provoní. Vánoční vůně, krásně navodí tu pravou vánoční náladu, a když budou viset na stromečku, také splní dekorační účel. A jde to úplně jednoduše. Moc práce to nedá, zato efekt ten bude miliónový. Uvidíte.

Perníčky

K vánocům patří pomeranče, skořice a také perníčky. A přesně takhle si můžete ozdobit stromeček, jako za starých časů, jako naše babičky. Upečte várku perníčků, pěkně je nazdobte a pak jen provlečte navrchu šňůrku na pověšení. Tvary jsou jen na vás, můžete udělat hvězdičky, kytičky, kolečka, sněhové vločky, sněhuláčky, no zkrátka podle libosti a také podle toho jaké máte doma vykrajována. Povolejte děti a klidně si z toho udělejte novou domácí vánoční tradici. Každý rok se tak na společné chvíle můžete těšit.

Pomeranč a skořice

Vůně pomerančů a skořice je pro Vánoce typická. A tak nakrájejte silnější plátky pomerančů, nechte je u topení nebo v sušičce usušit, provlečte na nitku a můžete je pověsit na stromeček nebo kamkoliv vás napadne. K pomerančům můžete navázat také skořici v celku. Vypadat to bude nádherně a stejně tak i vonět.
badyáník pravý

Doplňte mašličkami

Moc hezky vypadají obyčejné mašličky uvázané na koncích větviček. Jak prosté a jednoduché, za to velmi efektivní a sváteční. Vybírejte barvy podle ozdob, moc pěkně vypadají červené nebo zlaté barvy. Materiál by měl být přírodní, ale není to nutné. Zvolte to, co se líbí vám.
Uvidíte, že takhle ozdobený stromeček se bude líbit všem, kdo u něj na Štědrý den bude. A hlavně, bude v tom také kousek vaší práce. A to je nejlepší.