Foran

Výběr dětské postele

Volba dětské postele se může zdát být větší věda, než ve skutečnosti je. Musíte si uvědomit, že děti potřebují mít lůžko za všech okolností pohodlné, čemu v mnoha případech pomůže i volba správné velikosti a rovněž i materiálu dřeva, které bude odolné a vydrží vám řadu let.

patrové postele

Kritéria ideální postele

Žádné dítě by nemělo mít pocit, že se ve své posteli tak nějak ztrácí.
Správné je tedy vybrat velikost, která bude odpovídat jeho pohodlí a přinese mu pocit bezpečí. Dětské postele z masivu drevenynabytek-borovicemasiv.cz jsou jedinečným příkladem toho, že volba nábytku, který je určený ke spaní, nemusí být žádným oříškem.

  • Masivní dřevo se totiž pokládá za to nejstabilnější a odolné vůči nárazům a větší zátěži.

Podstatná je délka

Každé dítě se cítí v průběhu svého spánku jistější, pokud je jeho postel na šířku menších rozměrů. O to více byste však měli hledět na samotnou délku, která je s ohledem na to, jak děti rostou vždy klíčová.
Abyste měli jistotu, že nebudete muset pořizovat v nejbližších letech další – a tedy větší, dopřejte jim délku 180 centimetrů.

ložnice s manželskou postelí v rustikálním provedení

Výběr dřeva

K dispozici nalezete široký sortiment masivního dřeva, kterým můžete pokoj vašeho dítěte zpestřit i díky tomu, že si vyberete design, který se vám líbí a zapadne přesně do vašeho interiéru.

  • Kromě přírodního provedení, nalezete i lakované nebo barevně odlišné. Zvolit si můžete barvu bílou, šedou nebo dřevo, jakým je buk, dub nebo olše.

Dětem možná tolik na samotném designu nezáleží, ale věřte, že se budou cítit spokojeně i díky tomu, že bude jejich postel v jejich království bezpochyby nepřehlédnutelná. O bezpečí se postará šikovná zábrana, která (zejména menší) děti ochrání před upadnutím na zem v průběhu jejich spánku.
Neváhejte se tedy spolehnout na kvalitu masivu a vyberte si takovou, která vám a vašim dětem bude dělat radost nespočet dlouhých let už jenom proto, že bude pevná a jedinečná.

5/5 - (1 vote)