Foran

Potyčky s vyspělou technologií

Každodenně se potýkáme s internetem a vůbec s elektronikou. Život bez ní si jen málokdo dokáže v dnešní době představit. Což je docela smutné. Je i docela smutné, že ti, kdo mají doma všechna zařízení pouze na elektřinu a vypadl by proud, tak si nemohou ani ohřát čaj. Moderní vybavení je sice krásné pro oči, ale k čemu dobré, když to zrovna potřebujete nejnutněji.

ruce hackera

Internet, jako každá věc, má své výhody i nevýhody. Obrovskou výhodou je to, že na internetu najdeme hodně rychle informaci, kterou potřebujeme. Máme zde k dispozici různé aplikace, jako třeba počasí, mapy, navigace atd. Samozřejmě je rychlá i pošta e-mailem nebo textovou zprávou. Dokonce můžeme danou osobu kontaktovat kdykoliv pomocí volání.

 

Nevýhodou je ovšem crackerství neboli nabourávačství, kdy se vám mohou nabourat do vašeho systému tito lidé nejen přes váš počítač, ale také klidně přes váš mobil. Když už se do vašeho systému dostane, tak si může dělat, co se mu zachce. Může vám vybírat peníze z banky, dostat se na vaše profily
na sociálních sítích a šířit o vás pomluvy, zablokovat vám účty – zkrátka cokoliv.

ipad v ruce

Dalšími častými nevýhodami hlavně u mladých lidí bývá závislost. Děti jsou závislí převážně
na různých online hrách nebo hrách, které si mohou táhnout na svá zařízení. Ti starší, studenti, jsou závislí na komunikaci přes sociální sítě typu Facebook, Skype, ICQ, WhatsApp a dalších. Když mají kamaráda, který bydlí daleko od nich, nebo není zrovna na příjmu, tak to není problém, ale když si četují, když sedí vedle sebe a sami se sebou, tak opravdu někde nastala chyba. A na těchto sítích také číhá nebezpečí. Největší pitomost, kterou můžete udělat je, že si budete přidávat do přátel ty lidi, které vůbec neznáte. Mohou to být nějací vyděrači, úchylové.

 

Také se například na Facebooku šíří kyberšikany, které jsou časté hlavně mezi studenty. Zabráníte tomu tak, že si lidi buď odstraníte a kdyby to stále nepřestávalo, tak to jistí policie.