Foran

Ach, ta móda


„Nemám co na sebe.“ Častý to povzdech dívky, či ženy. Také muž může toto vypustit z úst, ale nebývá to přeci jen tak často. Spíše někdy jako výmluva, když se mu s manželkou někam nechce jít.
V dnešní době nespočetných obchodů s oblečením a možnosti nákupu přes internet je s podivem, že tuto větu znovu a znovu slýcháme, případně ji sami vyslovujeme. Jeden z důvodů může být, že zrovna neoplýváme skromností a z přetékajícího šatníku si neumíme vybrat. Nebo se nám nedostává peněz a náš šatník opravdu velmi skromný je.

oblečení

Pokud si nemůžete dovolit vyhazovat za oblečení tisíce měsíčně, zkuste navštívit nějaký slušný second-hand nebo burzu s oblečením. Můžete uspořádat takový malý bazar i společně s Vašimi známými a vzájemně si vyměnit nebo za symbolickou cenu prodat, co Vám již nesedne, nebo z nějakého důvodu nenosíte. Využívejte také posezónních výprodejů a vyhněte se módním výstřelkům, které už budou další rok out.

sukně

Můžete-li si dovolit utrácet, pak nakupujte s rozvahou. Ať se Vám oblečení pouze nekupí ve skříni, ale ať jednotlivé kousky můžete spolu také nosit. Dost často se totiž stává, že mám sice krásnou sukni, ale z mých dvaceti halenek se k ní žádná nehodí nebo zase nenajdu v botníku vhodné boty. Jak správně barevně sladit oblečení se dozvíte na .
Pokud máte šikovné ruce a hlavu plnou nápadů, můžete si i něco samy ušít. Pak budete mít originalitu zaručenou.

psaníčko

Rozhodně ale myslete při nákupech také na boty a na kabelky, bez kterých se žádná žena neobejde. Nemusíte jich mít plné regály a nemusí být od těch nejdražších návrhářů. Měly by se hodit k co nejvíce kouskům z Vašeho šatníku, ale můžete si dovolit i zahřešit a pořídit si boty nebo kabelku extra k jednomu modelu. Ženě udělá něco takového dobře a manžel to snad přežije.
Třešničkou na dortu pak bude už jen správně zvolený šperk.