Foran

Bohatství jako návnada

Internet nabízí nepřeberné množství možností lidem, kteří se snaží lehce přijít k penězům, zpravidla na úkor někoho jiného. Teď nemluvím o šiřitelích různých virů, nebo zlodějích hesel k bankovním účtům a kreditním kartám. Mluvím o podvodech vymyšlených tak že jsou v podstatě zákonem nepostižitelné, protože spoléhají na hloupost a chamtivost svých potenciálních obětí. Odjakživa se světem potulovali lidé, kteří se snažili tahat peníze z kapes důvěřivých hlupáků. Prodávali různé zázračné vodičky na růst vlasů, zázračné léky na všechno možné, zaručené systémy, jak obehrát ruletu, prostě a jednoduše lehce a zaručeně přijít k bohatství. V dnešní době valná část těchto vykuků rozjela svůj byznys na síti, chráněni anonymitou internetu rozhazují svoje sítě, nabízejí slibují a jak jinak, inkasují.
Symbol úspěchu
Začněme třeba s ruletou, na některých stránkách se nabízí zaručený návod, jak vydělávat z pohodlí domova na online sázkách na ruletu. Systém je jednoduchý, vsadíte sudé nebo liché číslo, pokud vyhrajete pokračujete a stejnou částku vsadíte znovu, pokud prohrajete zdvojnásobíte svou sázku a vsadíte znovu, systém je postaven na zřejmém faktu, že dříve či později vyhrát musíte, pak díky tomuto systému dostanete zpět všechno, co jste prohráli plus váš původní vklad navíc.
Pozor na léčky
Vypadá to logicky, bohužel teorie pravděpodobnosti se nedá ošidit, fungovat by to mohlo jedině v případě, že byste měli nekonečný úvěr, jinak se pravděpodobně odehraje tento scénář – delší dobu budete vyhrávat menší částky což vás jen utvrdí ve správnosti systému, pak ale přijde dlouhá řada smolných pokusů, kdy budete nuceni zdvojnásobovat svůj vklad až vám dojdou peníze, poněvadž nebudete schopni ve hře pokračovat přijdete o všechno, konec, zázrak se nekoná.
Další je tzv. pyramida, za zaručený návod jak vydělat peníze zaplatíte určitý poplatek, pak dostanete tento návod ve kterém stojí, nabídněte lidem návod jak zaručeně vydělají peníze a pak ho nabídněte  za určitý poplatek, je neuvěřitelné v kolika variantách a kolika různými ozdobami vyšperkovaný se tento systém provozuje dnes na internetu, klasicky začíná nabídkou snadné práce na doma, chcete si přivydělat 8 – 12 tisíc měsíčně za dvě hodiny práce denně, následuje odkaz na web kde hned několik lidí vychvaluje tuto práci až do nebe, tvrdí jak díky ní mohli po třech měsících odejít ze zaměstnání, jak jezdí na drahé dovolené atp. Následuje registrační poplatek – za pouhých 1500 Kč vám pošleme přihlašovací údaje do vaší virtuální kanceláře a poskytneme důkladné zaškolení. Co bude následovat je zřejmé, s pomocí mocné síly fejsbuku a dalších sociálních sítí a s pomocí této propagační stránky přesvědčte k uhrazení registračního poplatku co nejvíce lidí.
Plánování a strategie
Co říci závěrem, snad jen, pokud vám někdo nabízí něco za nic zpozorněte, pokud v tomto krutém světě dostanete něco za nic pravděpodobně zjistíte, že to za víc nestojí.