Foran

Dnešní možnosti internetového připojení

Internetové připojení v dnešním světě ovládá společnost a jejich volný čas. Sedíme na zastávce a čekáme na autobus nebo sedíme u doktora v čekárně a čekáme než nás sestra vyzve do ordinace. Možnost připojit se na internet je již možné všude. Postačí jen telefon, tablet či notebook a připojení k internetu. Připojit se můžeme pomocí wifi připojení či prostřednictvím internetových dat.

Do telefonů a počítačů lze nainstalovat mnoho internetových prohlížečů, jako např.: Google Chrome, Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox či Operu. Každý z nás má oblíbený jiný.
Internetové připojení

Co všechno nám nabízí internet? Přináší nám zajímavosti a aktuality z okolí a ze světa. Víme, co se kde odehrálo, prostřednictvím aktuálních portálů jako např. Živě.cz, Novinky.cz nebo Tn.cz a mnoho dalších…

Během dlouhé cesty již nepotřejeme ohromné mapy, postačí pouze chytrý telefon s aktuální navigací. Dnešní navigace nám už i sdělí dopravní omezení či dopravní nehody.

Jedeme na dovolenou a potřebujeme zjistit jaké bude přibližné počasí a co si s sebou zabalit. Během chvilky shlédneme na internetu počasí u nás i v zahraničí, a dokážeme zjistit třeba i teplotu vzduchu a vody ve Španělsku. No není to úžasné?
malá klávesnice

Nevíme si rady co uvařit? A když už dostaneme nápad uvařit o víkendu svíčkovou omáčku s domácím knedlíkem , nevíme jak na to? Opět nám stačí internet k tomu, abychom zjistili, co vše potřebujeme nakoupit, jak pokrm uvaříme a kolik času u plotny strávíme.  

Už nám ani nemusí v domácnosti překážet obravská knihovna knih, na čtení je doporučován tablet , do kterého si můžete stáhnou všelijaké knihy, romány, pohádky.

Nechceme strácet čas procházením po obchoďáku před Vánocemi? Využijme internetové obchody,  které nám nabízí široký sortiment a brzké doručení. Hlavně ušetříme čas a někdy i peníze.

Během prohlžení internetu by jsme neměli opomíjet na bezpečnost zařízení. Během připojení na síť, hlavně na tu nezabezpečenou (kde nemusíme u wifi připojení zadávat heslo) by jsme měli být chránění antivirovým program.  Na trhu je jich mnoho dostupných např. Avast Antivirus, AVG, či McAfee a pod.