Foran

Individualismus v cestování

Dnes skutečně pro nikoho nemusí být problém užít si volné dny podle svých představ. Máme možnost cestovat a podívat se téměř všude, kam se nám zamane a ani finance nemusí být problém . Stále více vyhledáváme oblasti, které jsou nám něčím blízké a kde můžeme provozovat svoje koníčky. Na rozdíl od minulosti se přikláníme k individuálnímu cestování a prožití dovolené takovým způsobem, abychom se opravdu zregenerovali a ne se jen za každou cenu podívali do cizokrajných míst.
volnost v přírodě
TURISMUS KAŽDÉMU NA MÍRU
Cestování za exotikou už není na prvním místě a tak důležité jako potřeba klidu a poznávání dané země, jejího života a obyvatel. Pobytové zájezdy v poslední době nejsou u cestovek zdaleka tak žádané jako cesty připravené pro určitou skupinu lidí, specializované například na rybolov v Norsku, za uměním do Vídně, za vysokohorskou turistikou nebo poznáváním architektury. Dobrodružství za každou cenu, pohodlnost hotelů a dlouhé dny strávené na plážích už turistům nepřináší nic fascinujícího. Chtějí poznávat místní gastronomii, setkávat se s místními lidmi a soustředit se naprožitky. To často splní i ubytování v soukromí, které slibuje více zážitků, jenž jinde nenabídnou.
noc pod stanem
DOVOLENÁ DOMA ZAČÍNÁ VÍTĚZIT
Na vrcholu zájmu turistů vede Evropa. Neustále vyprodané jsou už několik let zájezdy do Bulharska a do Chorvatska, kde jsou objevovány další dříve neznámé ostrovy, podobně ve Španělsku nebo v Itálii. Protože ale mnohdy je v prázdninových měsících v těchto destinacích přelidněno, lidé dávají často přednost domácí dovolené. Ubytování v kempu už dávno není jen z nouze ctnost, ale naopak vyhledávaná příležitost ke strávení klidné a pohodové dovolené v hezkém prostředí. Volného času si stále více vážíme, a tak spíše než kde jej strávíme, jsou pro nás důležitéemoce, které nám přinese.