Foran

Plachta nad zlato

V našich končinách se to osobami holdujícími chladu zrovna dvakrát nehemží. Leckdo se tu sice nejednou chvástá tím, že je otužilý, ale když pak dojde na lámání chleba, rázem se ve vší nahotě ukazuje, jak se věci ve skutečnosti mají.
Zkrátka si u nás zejména my chlapi na otužilce rádi hrajeme, abychom více imponovali něžnému pohlaví, ale ve skutečnosti se daleko raději uchylujeme někam do teplíčka. Což platí pro kdejakou příležitost. Koupání se v bazénu nevyjímaje.
slečna pod hladinou
Stojíme tak nejednou na okraji venkovního bazénu a jako bychom přímo slyšeli jeho poťouchlé pobízení: „Skoč do mě. Skoč do mě. Skoč do mě.“ A my? Chvíli rozvažujeme, pak do něj podobně jezinkám jenom několik prstíčků strčíme a už zimomřivě pádíme pryč.
Pokud tedy…
Pokud tedy nemáme to štěstí, že jsme si zavčasu pořídili solární plachtu . Vynález, který se vcelku jednoduchým způsobem dokáže postarat o to, aby chlap i poté, co z takového ledového bazénu vyleze, stále ještě byl na pohled chlapem.
Jistě, i k této plachtě existují alternativní řešení. Můžeme do takového bazénu kupříkladu vždy před koupáním dolévat horkou vodu, abychom zvýšili jeho teplotu, nebo můžeme používat některé z dostupných ohřívacích zařízení, jenže pak je nám pro změnu nejednou pěkně horko ve chvíli, kdy následně přijde účet za takovýto ohřev.
Zatímco u solární plachty se nějakého vyúčtování pranic bát nemusíme. Jednoduše proto, že slunce nás hřeje zadarmo a vůbec nic za to nechce. Hřeje samo od sebe a ani po nás nežádá, abychom si kvůli tomu přivstali a byli mu dejme tomu nějak nápomocni. Opře se do zmíněné plachty svými paprsky a tato už s jeho pomocí udělá své.
čistý bazén
Navíc pak zmíněná solární plachta toto teplo pod sebou udržuje přes noc, brání zbytečnému odpařování vody a chrání vodu před spadem, jenž by náš bazén mohl i nepěkně zaneřádit.
A na své si přijdou i osoby oplývající estetickým cítěním. Protože se tyto plachty nabízejí v nejednom barevném provedení a vybere si tak dozajista každý. Totiž přinejmenším každý z těch, kdo nějaký bazén mají. A kdo ho nehodlají používat k tomu, aby v něm mrzli ve špíně.