Foran

Udělejte malý byt větším alespoň na pohled

Tísníte se u vás doma jako sardinky, ale bohužel si nemůžete prozatím dovolit nic většího? Proč se doma mačkat, když to jde i vyřešit jinak. Jen si sáhněte do svědomí – kolik zbytečných věcí u vás doma máte a nepotřebujete? Prvním krokem k tomu, jak provzdušnit váš domov je zbavit se právě oněch přebytečných a nepotřebných věcí, které vám doma akorát zabírají místo, které by se dalo využít k něčemu jinému. Díky takovému úklidu se osvobodíte od věcí, které jste už dlouho nepoužili a které se tak stali nepotřebnými.
stolek na koberci.jpg
Jako další přichází na řadu nábytek. Pokud ten váš dosavadní je mohutný, starý, a ne zrovna dvakrát prakticky řešený, pak je ten nejvyšší čas na jeho výměnu. Místo vašeho dosavadního nábytku zvolte nábytek, který bude ve světlých barvách a bude doplněn poličkami a regály, které ho tak provzdušní. Ideální jsou také skříně doplněné o zrcadla, která dodají prostoru opticky na větším rozměru. Dobré je také pustit do vašeho doma co nejvíce světla.
půdní byt.jpg
Naučte se pomocí chytrých triků od bytových designerů a architektů proměnit váš byt v dokonalý a útulný domov. I zdánlivě malý byt tak můžete opticky přetvořit na větší a už si v něm nebudete připadat tak stísněně. Základem je co nejméně věcí, volit světlé barvy a chytře řešené úložné prostory. Díky chytře řešeným a praktickým úložným prostorům tak i třeba z malého dětského pokojíčku můžete udělat kouzelné království s dostatkem prostoru, a i přesto v něm bude vše potřebné. Při rekonstrukci vašeho domova samozřejmě nesmíte zapomenout ani na vhodné barvy výmalby jednotlivých místností, které také pomáhají utvářet celkový dojem o daném prostoru a pomocí barev tak můžete snadno danou místnost opticky zmenšit. Díky aplikování těchto chytrých triků bytových designerů do praxe tak váš domov jednoduše zútulníte.