Foran

Úsměv, prosím!

Sami to jistě znáte. Když se na vás usměje někdo, kdo má zažloutlé zuby, určitě to na vás nebude působit tak dobrým dojmem jako zářivý úsměv lahodící oku. Ačkoliv dříve nebyl na vzhled zubů brán takový důraz, v současné době je optimální péče o chrup naprosto běžnou záležitostí. Každý člověk má určitou barvu zubní skloviny, která je dána dědičně.
odstíny bělosti
Nicméně i některé pochutiny způsobují ztmavnutí zubů. Mezi takové patří například káva, čaj, červené víno, nebo i cigarety. Vzpomeňte si například na všechny celebrity a jejich sněhově bílé, zářivé úsměvy.  A to si pište, že jejich zuby nebyly vždy tak bílé. Je nasnadě, že právě známé osobnosti využily služeb profesionálů z oboru stomatologie. Ošetření zubní skloviny odborníky vás ale může přijít na pěkný peníz. Proto jsou na trhu k dostání i přípravky určené k domácímu bělení zubů, které vám nezruinují peněženku.

Bělící zubní pasty

Bělící zubní pasty patří k základní bělící výbavě. Jejich cena patří k nejlevnějším z bělících přípravků na zuby. Je však třeba zmínit, že výsledek používání bělících past je menší. Ačkoliv reklamy slibují zářivý, „americký“ úsměv, nečekejte zázraky. Řekněme, že cena odpovídá kvalitě. Totiž nízká cena, nízká kvalita vybělení zubů.

Bělící zubní pera

Bělící zubní pera obsahují chemickou látku peroxid, který způsobí vybělení zubů o dva až čtyři odstíny již po několika aplikacích. Výhodou těchto per je jejich snadná aplikace, trvající pouhých pár minut. Cena se pohybuje v rozumných mezích.

Bělící zubní pudr

Bělící zubní pudr patří cenově k těm levnějším variantám bělících produktů. Aplikace je taktéž zcela jednoduchá. Stačí nanést menší množství na zubní kartáček a zuby si vyčistit běžným způsobem. Navíc na trhu existuje velký výběr zubních pudrů obsahujících různé bylinky, určené pro kuřáky a podobně.
odhalené dásně

Bělící zubní gely

Bělící zubní gely určené pro domácí použití obsahují chemické látky, které způsobí viditelné vybělení zubů již po první aplikaci. Gel se na zuby nanáší pomocí tvarovatelného aplikátoru, který sám drží na vašich zubech. Některé zubní gely lze použít i přes noc.