Foran

Venkovská mobilní dřevostavba

Rozumní lidé volí venkov

Zdá se vám tento nadpis přitažený za vlasy? V době, kdy se mnoho mladých lidí situuje přesně opačným směrem, do měst, kde je více pracovních příležitostí? Pak bychom vám rádi připomněli, že to nejcennější, co máme, a co platí zvláště v dnešní době, je vlastní zdraví. Na každého z nás působí obrovský psychický tlak z mnoha směrů, zvyšuje se hladina stresových hormonů a to se pak projeví zpočátku psychickými obtížemi a později i fyzickými neduhy oběhového aparátu, trávicí soustavy a nervového systému.

posezení u krbu

Chránit si vlastní zdraví je prvořadým úkolem každého z nás, a pokud chcete v této snaze uspět, musíte se spoléhat zejména sami na sebe a jít preventivní cestou. Jedním z kroků, které k tomu vedou, je pobyt na venkově, v přírodě, na čistém vzduchu, v klidném prostředí, kde se dá meditovat a rozjímat. Máte-li možnost využít prodeje mobilních domů Top mobilní domy pro svůj prospěch, pak zvažte jejich výhody.

kvetoucí zahrada

Staňte se nezávislými na systému – čím méně závislosti na dodavatelích energií a podobných subjektech a čím více soběstačnosti, tím lépe pro vás. Dá se očekávat, že ceny energií jen tak neklesnou, a tak je rozumné se na to připravit. V mobilní dřevostavbě lze vybudovat vytápění v krbových kamnech, což výrazně sníží náklady na dodávku tepla. Domy jsou navíc výborně zateplené a mnohé z nich splňují standardy nízkoenergetických budov (energetická třída B).

Dalším plus může být vlastní studna, vrtaná či kopaná, a dále nádrž na propan-butan, vlastní septik, kolektory na ohřev vody a fotovoltaické panely. Vlastní objekt tohoto typu nabízí spoustu možností, stačí se porozhlédnout v ceníku a vybírat dle dostupné nabídky podle velikosti objektu, dispozičního řešení, technického vybavení a samozřejmě také podle ceny. Ovšem co je ze všeho nejdůležitější – volba toho správného pozemku.