Foran

Vyhrajte nad nepořádkem!

Lidé mohou mít talent na matematiku či fyziku, hudební či sportovní nadání a pak jsou jedinci, kteří se mohou pochlubit organizačním talentem. Ti to mají díky svým vrozeným schopnostem přece jen jednodušší, přesto nezoufejte, i když jste byli dosud příznivcem chaosu. Jednoduchá řešení, která Vám nabízíme, Vás svou funkčností nadchnou tak, že udržet pořádek ve věcech Vám od teď přijde nejen snadné, ale také zábavné.
nepořádek v pracovně

Kam se všemi věcmi? To je otázka, kterou si klademe při každém větším úklidu. A na tuto otázku většinou navazuje otázka: Vyhodit či nechat? Co když se to bude ještě někdy někomu hodit. Zde platí jednoduchý návod. Vysypte obsah jedné skříňky či šuplíku na hromádku a připravte si pytel na odpadky. Dále postupujte podle jednoduchého principu:


·         Vše, co už nechcete schovávat nebo je to dokonce rozbité či zničené, dejte do pytle na odpadky.


·         Vše, co do daného šuplíku či skříňky nepatří, odložte na hromádku, kterou poté přesunete na správné místo.


·         Najdete-li mezi věcmi něco, co už nechcete, ale mohlo by to posloužit ještě jiným lidem, dejte na jinou hromádku či do krabice. Tyto věci pak můžete odnést do kamenného bazaru, či nabídnout jiným lidem přes internetové bazary, případně odnést do charity. To se týká zejména ještě pěkných kousků oblečení, které vy z nějakého důvodu již nosit nebudete. Nezapomeňte, že existují kontejnery na obnošené oblečení.


·         Vše, co zbylo a zároveň to do dané skříňky patří, pečlivě uspořádejte. Nezapomeňte předtím skříňku vytřít vlhkým hadříkem, ať věci neuklízíte do špíny.
 


·         Stejně postupujte u každé další skříně, komody potažmo místnosti.


·         Věci, které využíváte pouze sezónně (například vánoční ozdoby), uložte do krabic a nezapomeňte krabice popsat. Usnadníte si tak jejich případné hledání.

pořádek v šatně
Věřte, že až takto uspořádáte všechny věci ve všech místnostech, budete mít opravdu skvělý pocit. Váš domov bude mít řád a vy se v něm budete cítit mnohem jistěji a bezpečněji.