Foran

Co když dítě nechce…

Děti jsou http://www.albatrosmedia.cz/tituly/8486737/1001-tipu-a-triku-pro-c/ svéhlavičky, často musí mít vše kolem sebe přesně podle toho, jak chtějí právě oni, jinak se s nimi prostě nedomluvíte. Jsou věci, které prostě nechtějí a nehne s nimi vůbec nic. A pak jsou věci, které můžete ovlivnit aspoň trochu. Jaké to jsou?vztek děvče
Nechci nosit čepici
Děti často nechtějí nosit čepice, venku si je sundávají i v tom největším mrazu a odmítají si je nechat nasadit zpět. Máte několik možností, jak si s tím poradit. Můžete pořídit zavazovací čepici na šňůrku, kterou pevně zavážete na uzel a nehne s vámi žádná prosba či záchvat vzteku. Nebo můžete koupit čepici, kterou bude dítě nosit rádo. Má vaše dítě oblíbeného hrdinu? Co třeba čepičku s mašinkou Tomášem masinka-tomas.cz? Nebo s prasátkem Peppou? Možností je spousta, stačí jen vědět, jakého hrdinu vaše dítě obdivuje.
Nechci jíst
Tak tady už se dostáváme tak trochu do horších míst. Jsou děti, co prostě nejí. Nic a snad nikdy. Žijí nejspíš z čisté lásky svých rodičů, jinak si to neumím vysvětlit. Takové děti mnohdy nedonutíte k jídlu absolutně žádným způsobem. A pak jsou tady děti, co nechtějí jíst jen určité potraviny. Třeba zeleninu či ovoce. Jak to do nich dostat? S jídlem si můžete trochu pohrát, vytvořit jim z jídla oblíbenou postavičku, udělat z jídla tak trochu hru a dělat opičky. Třeba dítě zjistí, že rajčata a okurky mají taky něco do sebe a přestane je a priori odmítat.pláč dítěte
Nechci se oblékat
Platí stejné pravidlo jako u nošení čepice. Buď obléct (pokud se dítě neumí vysvléct samo) nebo dítě navnadit oblečením, které jej zaujme. Stačí mít na triku oblíbené zvířátko či dětského hrdinu a mnohdy máme vyhráno. Je však dobré mít podobných triček více, je možné že dítě pak bude vyžadovat pouze tohle oblečení, tak ať jej můžete ukecat zase na něco jiného.
Pokud již děti máte, víte, že jakmile začnou mluvit, je to horší, než když se ani nehnuly z kočárku. Děti prostě někdy nechtějí nic, a rodič je ten poslední, kdo by to mohl změnit. Pokud se s tím smíříte, pak si ušetříte spoustu vrásek.