Foran

Poprvé v posilovně

Ať už jde o hubnutí, tvarování postavy, nebo chcete prostě začít něco dělat, posilovna je vždycky dobrá volba. Můžete ji navštěvovat v zimě, v létě a uspořádat si tréninky podle svých sil a časových možností. Každý je trochu nervózní před první návštěvou, nicméně štěstí přeje připraveným.
hubnutí, zdraví
1.       Oblečení
To, co máte na sobě je důležitější, než se zdá. Pokud si koupíte pěkný, drahý sportovní komplet do fitcentra, budete se v něm chtít ukazovat a budete nadšení z praktičnosti vašeho oblečení. Dbejte ale na správnou velikost Vašich kousků. Vše by mělo přesně padnout a nezařezávat se, to totiž při cvičení není zrovna dvakrát příjemné. Důležitou součástí jsou také boty. Nemusíte za ně utratit tisíce, nicméně by se na nich také nemělo šetřit. Obuv musí být pevná a pohodlná.
2.       Nebojte se zeptat
Žádný učený z nebe nespadl, a i když pro Vás není cvičení žádnou novinkou, ne vždy si víte rady jak zacházet se stroji, jaké pomůcky použít apod. V posilovně Vám vždycky pomůže proškolené trenér.
3.       Ručník a deodorant
Než se začnete potit na legpressu, ujistěte se, že pod sebou máte ručník. Již před Vámi tam někdo ležel a někdo další bude i po Vás. Není zrovna vhodné zanechávat po sobě propocené fleky. Stejně tak je důležité nezapomínat na deodorant a pravidelně prát oblečení. Nikdo nechce makat vedle silně zapáchajícího člověka.
4.       Všichni si hledí svého
Možná máte strach, že když nebudete všechno dělat správně hned od začátku, ostatní se Vám budou posmívat. To ale není vůbec pravda. Většinou si Vás lidi ani nebudou všímat a budou se plně soustředit na svůj trénink. Navíc, i když chodíte do posilovny třeba rok v kuse, neznamená to, že veškeré aktivity provádíte správně. Nemějte strach a pusťte se do toho.
fitness, posilování
5.       Přemluvte kamarádku
Ve dvou se to vždycky lépe táhne. Vezměte sebou poprvé do fitka svou přítelkyni a projděte si vaší první návštěvou společně. Nečekejte však, že Vám bude dělat společnost pokaždé. Přijde čas, kdy bude kamarádka nemocná, bude muset hlídat děti, nebo ji to prostě přestane bavit.
Pak už stačí zabalit jen lahev s vodou a může se jít makat. Třeba si posilovnu zamilujete, třeba ne. To ale nezjistíte, dokud to párkrát nezkusíte.