Foran

V poklusu i s kočárkem

S příchodem miminka se každé mamince změní život a nic už není tak jak bývalo. Času je méně a veškerý ho věnujete dítěti. Jenže i na péči o sebe byste neměli zapomínat. Pokud nemáte hlídání, je těžší najít aktivitu, kterou můžete dělat i s dítětem a nezbláznit se z toho. O pohyb sice nouzi mít asi nebudete, protože kolotoč kolem malého dítěte je téměř nekonečný, ale není pohyb jako pohyb. Zvláště pro někoho kdo je zvyklý pravidelně cvičit je těžké vyjít z kondice a začít lenošit. Ale ani sportu se s miminkem vzdávat nemusíte. Využijte procházky s kočárkem a zasportujte si. Děťátko vám krásně zaspí a vy se zase po porodu dostanete rychle do kondice.
procházka álejí

Kočárek není překážkou

Jste se svým dítětem pořád a potřebujete se hýbat? Nevadí. Dítě dejte pohodlně do kočárku a vyražte ven. Pokud vás neuspokojuje obyčejná chůze s kočárkem, začněte běhat s kočárkem. Možná to zní trošku vtipně, ale dnes je to úplně běžně k vidění. Dokonce existují speciální odlehčené kočárky k tomuto určené. Ten si ale nutně kupovat nemusíte. Jen se připravte na to, že s klasickým kočárkem bude takový běh pořádná fuška. Běžný kočárek je poměrně těžký, takže při běhu může být znatelnou zátěží. Pro aktivní maminky byly tak uvedeny na trh kočárky speciálně upravené tak, aby byli vhodné ke kombinaci se sportem.
Takový kočárek byste určitě využili i při jízdě na bruslích. Ano, pokud to na kolečkových bruslích ovládáte, není problém začít také bruslit s kočárkem. Jen pozor, připravte se na to, že na bruslích přece jen vyvinete daleko vyšší rychlost a tak dbejte na bezpečnost a buďte opatrná. Možná se to na první pohled nezdá, ale tahle jízda bude těžší než obyčejné bruslení, na které jste asi zvyklá. Nicméně všechno se dá natrénovat. Když začnete pomalu, brzy si na to zvyknete a půjde vám to jako po másle.
pata na zadku
Dítě můžete sebou vzít také na kolo. A to i ty nejmenší. Stačí vám ke kolu zaháknout dětský vozík. Ty se dělají také úplně běžně. Pro děti jsou bezpečné, jen musíte pozorně vybírat povrch, po kterém jedete. Lepší je počkat až dítko trošku povyroste a zbytečně neriskovat. V takovém vozíku je dítě totiž až za vámi a není vám tak neustále na očích.
Jak vidíte, s příchodem dítěte se opravdu nemusíte vzdávat svých oblíbených činností, i když jde o sport.