Foran

Proč je designový konferenční stolek dražší než ten obyčejný?

Běžnou součástí každé domácnosti je i nábytek. Dalo by se říci, že bez něj se prakticky neobejdeme, i když některé kusy jsou nepostradatelnější než jiné. Některé, jako například skříň, najdeme téměř bez výjimky v každé domácnosti, zatímco jiné jsou již vzácnější.

Mezi ně patří například i konferenční stolky. Jedná se o menší nízké stolky, které jsou obvykle umístěny v obýváku u sedací soupravy. Většinou slouží k tomu, abychom si na ně odkládali hrnek s kávou či čajem, ovšem v mnoha domácnostech na nich najdeme i noviny a letáky, které nám chodí prakticky denně do schránky.

konfstolek2

Ovšem je jasné, že pokud se rozhodneme si jej pořídit, chceme také, aby co nejlépe vypadal. A tak se začneme rozhlížet po obchodech s nábytkem i na internetu. A brzy zjistíme zajímavý fakt, totiž že designový konferenční stolek https://www.furniture-nabytek.cz/konferencni-stolky/ je podstatně dražší, než ten obyčejný, byť je vyroben ze stejného materiálu. A začne nám vrtat hlavou, proč tomu tak je.

Odpověď zní, že tady, podobně jako u oblečení, platíme za značku a exkluzivitu. Ačkoliv výrobní náklady se příliš neliší, autor tohoto designu si svůj nápad nechal zaplatit. A je jasné, že i tato částka se musí do celkové ceny promítnout. Navíc tyto výrobky obvykle prodávají známé firmy, a už to, že jde o značkový stolek, opět zvyšuje jeho cenu, podobně jako u již zmíněného oblečení.

konfstolek1

Že to není pro zákazníka zrovna ideální situace, je jasné. Avšak pro autora návrhu onoho stolku i jeho výrobce a prodejce to naopak znamená velké zisky – a řekněme si, že by byli hloupí, kdyby se toho vzdali.

Samozřejmě je otázka, proč jej lidé kupují. Odpověď je, že chtějí mít doma něco zvláštního, exkluzivního, a jsou ochotni si za to značně připlatit.

A koneckonců, na tom není nic špatného. Levnější varianty existují, takže si konferenční stolek může koupit prakticky každý. Jen zkrátka nebude designový.