Foran

Změna životního stylu v těhotenství

Životní styl žen před otěhotněním bývá dost rozdílný. Jsou ženy, které sice žijí zdravě, cvičí a hlídají si jídelníček, ale pak jsou také ženy, které mají životní styl ne zrovna ideální. Těhotenství je mnohdy zaskočí ve špatné kondici a s tím souvisí i nutná změna životního stylu.
těhotná žena u lékaře
V těhotenství je důležité, aby nastávající maminka dodávala tělu dostatek vitamínů, minerálů a dalších látek, které potřebuje dítě k růstu. Měla by si tedy hlídat stravu, jíst pokud možno co nejzdravěji ale tak, aby měla dostatek živin. Pokud jste před porodem nežila zrovna zdravě a chcete to změnit, v těhotenství je už poslední možnost, abyste prospěla dítěti. Lepší je začít se změnou životního stylu již v době, kdy dítě plánujete. Vitamíny je také vhodné začít brát ještě před početím.
Těhotné ženy potřebují také dostatek odpočinku a spánku. Spánek je v těhotenství opravdu důležitý, navíc těhotné ženy jsou mnohdy více unavené, než v běžném životě. Pokud mají možnost, mohou si dát pauzu i během dne, mnohdy stačí opravdu pár minut odpočinku a vážně se ženě uleví. Pokud se na to žena necítí, pak není vhodné, aby po nocích chodily na párty a o to více se unavovaly. Avšak pokud se cítí dobře, pak tomu nic nebrání. Přece jenom se jedná o poslední možnost na delší dobu.
těhotná žena na sluníčku
Ideální je udržet si i v době těhotenství aspoň nějakou kondici. Kondice je totiž důležitá při porodu, kdy se dobrá fyzička opravdu hodí. Fyzická kondice je totiž u porodu docela zásadní, tlačení je náročné, bolesti trvají dlouho a dobrá kondice chrání i plod. Nebude se vám tak rychle zvedat tlak. Další velice důležitou věcí je posilování pánevního dna, které také u porodu hraje svoji velikou roli. K udržení kondice stačí mnohdy i rychlejší chůze, která je navíc pro naše tělo velice zdravá. Pokud si najdete každý den čas na vycházku, pak vám to určitě prospěje.