Foran

Posilování

Dnes posiluje velká spousta lidí, všichni známe několik lidí a máme mnoho přátel, kteří posilují, ať už je to z jakéhokoliv důvodu. Posilování je samozřejmě velmi zdravá činnost a všichni bychom ji měli plně podporovat, avšak když se zamyslíme, tak se nic nemá přehánět. Dle mého názoru není dobré, trávit úplně každý den v posilovně. Pokud chceme vypadat stále dobře, stačí nám tři dny v týdnu. Především bychom si totiž měli dávat pozor na to, abychom se někdy nevystavili nad své možností a něco si neudělali.

Činky a jídlo

Posilovat můžeme buď doma, nebo v posilovně. Jako u všeho má i toto své výhody a nevýhody. Pokud se rozhodneme chodit do posilovny. Musíme se smířit s tím, že to nebude zrovna levná záležitost, lepší posilovny jsou dnes trochu dražší. Spoustě lidem také může vadit to, když na něj ostatní při posilování zírají, což se nám právě v posilovně může stávat opravdu často. S tím se musíme smířit. Naopak velké výhody navštěvování posilovny jsou, že když už do ní přijdeme, nebude nás nic rozptylovat a odvádět naši pozornost k dělání něčeho úplně jiného než je cvičení, což se nám může právě doma často stávat. Také v posilovně nalezneme všechny pomůcky a stroje, které k cvičení budeme potřebovat.

Chceme-li posilovat doma, musíme se zase naopak připravit na to, že si budeme muset nakoupit všechno vybavení a smířit se s tím, že se budeme muset naučit nenechat se rozptylovat od všeho okolo.
Posilování činkami

Pokud se opravdu rozhodneme, že se chceme posilování věnovat, musíme u toho hlavně vydržet, bez vytrvalosti nám nic nevyjde. Když už chceme mít na břiše pekáč buchet a pořádně silné ruce a nohy. Nesmíme to jen tak po pár dnech vzdát. Pokud chceme setrvat, vyplatí se cvičit ještě s někým, nejlépe s nějakým dobrým kamarádem, se kterým se budeme navzájem zkoušet překonávat a zlepšovat se. Navzájem se totiž s kamarádem dokážeme více motivovat a vydržet u posilování mnohem déle.