Foran

Kuchyňská technika aneb co si opravdu pořídit do nové kuchyně

Vybavení kuchyně technickými vymoženostmi dnešní doby může být opravdu oříšek. V první řadě si musíte uvědomit, co vše chcete v kuchyni dělat. Jestli vám budou stačit základní kuchyňští pomocníci, nebo jestli budete potřebovat náročnější pomocníky.

okna a dveře v kuchyni

Sporák – V případě sporáku si nejdříve zjistěte, zda vám elektrická síť zvládne celo elektrický sporák. Pokud ano, je určitě lepší zvolit sporák elektrický. U plynového sporáku je nevýhoda především u trouby. Ta se špatně reguluje. Pokud si tedy musíte vybrat sporák kombinovaný, pak je ideální trouba elektrická a plynové hořáky. Pokud si můžete pořídit sporák čistě elektrický, pak volte buď sklokeramickou desku, nebo indukci. Na tu však musíte mít i speciální hrnce.

Digestoř – Digestoř je výborný vynález, který vám ulehčí spoustu potíží při smažení či delším vaření. U digestoře je důležité řešit její vývod. Pokud nemáte kam vyvést vzduch z digestoře, pomůže vám aspoň přefiltrovat mastnotu.

Multifunkční robot – Multifunční robot je super pomocník do kuchyně především pokud jste zapálený kuchař/kuchařka. Robot vám ulehčí spoustu zdlouhavých úkonů – krájení, sekání, mixování, šlehání, tření, hnětení a tak dále. Proč se nadále trápit v kuchyni, když nám robot může velice ušetřit jak práci, tak čas, který v kuchyni strávíme.
pára nad hrncem

Myčka – vymoženost, kterou spousta lidí považuje za zbytečnou. Většinou vám tohle budou tvrdit především ti, co netráví u nádobí x hodin denně. Mytí nádobí není příjemná práce, a pokud si ji můžete ušetřit, pak tak udělejte bez váhání. Dávno neplatí to, že jsou myčky neekologické. V současné době se dají sehnat i ekologické tablety do myčky, a pokud nemáte dva dřezy, pak se vám určitě vyplatí.

Mixér – mixér je opravdu výborná věc, především pokud máte rádi omáčky a krémové polévky. Mixér není drahá položka, dá se sehnat asi od dvou set korun.