Foran

Nemáte kam zaparkovat? Garážové stání váš problém vyřeší!


Potřebujete mít vhodné stání pro svůj automobil? Garáž nemáte nebo je už zabraná? Jak si poradit a vymyslet vhodné stání pro automobil? Jaké jsou možnosti?

Nemáte kam zaparkovat? Garážové stání váš problém vyřeší!

Každý rodinný dům nemá vlastní garáž, mnohdy ani jedna garáž navíc nestačí, protože rodina může mít aut více, navíc postavit si takovou garáž, to znamená vynaložit opět poměrně nemalou částku z rozpočtu navíc právě na její stavbu a realizaci. Hledáte ideální, rychlé a pokud možno i levné řešení? Garážové stání vyřeší vhodný přístřešek pro jedno či více aut. Jak jej vybrat a kam ho ideálně umístit?

garážové stání u domu

Se dřevem to vyhrajete, pozor ale na zastřešení

Garážové stání je nejlepší umisťovat přímo k domu, pokud pak budete mít stání i zastřešené, můžete pohodlně vystoupit i za deště z automobilu a budete v suchu. Ne všechny typy garážového stání však nabízejí možnost zastřešení, takže pokud si hledáte již hotový přístřešek, který sami nebudete doma montovat a instalovat, ujistěte se, že jste vybrali správně. Přístřešek pro auta pak má obdobné výhody jako samotná zděná garáž. Jakmile máte auto pod střechou, nemusíte se obávat počasí, větru, popadaného listí, větví ze stromů ale třeba ani krup. I v létě se hodí mít auto pod střechou a to proto, abyste neměli auto vyhřáté a rozpálené.

Nejčastěji se přístřešky pro auta vyrábějí ze dřeva, tuto variantu můžete zvolit i například pokud potřebujete vyřešit stání automobilu u své chaty. Zvolit ale můžete i jiný materiál, dřevěné přístřešky ale krásně ladí s moderním i venkovským typem domů a fasád.

parkování u domu

Jak velké stání potřebujete?

Garážové stání pak můžete mít pro jedno ale i dvě auta najedou. Garážové stání pro dvě auta se vám vyplatí, získáte ideálně velký prostor pro své automobily, pokud navíc stání umístíte přímo k domu, budete to mít komfortnější a ušetříte i místo. Samostatné stání například uprostřed zahrady není ani tolik vzhledově atraktivní a navíc nebudete mít výhodu právě v tom, že vás přístřešek kryje při vystupování z auta v nepříznivém počasí.

Garážové stání je velmi podobné svou konstrukcí jednoduché pergole, pokud stavíte dům nový, je třeba s přístřeškem pro auto počítat ideálně už dopředu.