Foran

Nosič na kola se vám vyplatí

S tím pravým nosičem na kola připevněným na vašem automobilu se už nemusíte nijak omezovat. Svůj bicykl můžete vzít s sebou kamkoli jen budete chtít. Nemusíte tedy cesty dělit na ty, kam můžete dojet na kole a na ty, kam pojedete automobilem, takže se v cíli cesty budete muset bez svého oblíbeného bicyklu obejít. Je tedy jasné, že právě nosič na kola je ta pravá investice, která se vám v každém případě vyplatí.

tažné zařízení

A máte z čeho vybírat – k dispozici je vám nosič na kola, který můžete upevnit na střechu vašeho automobilu, a také ten, který je možné upevnit na tažné zařízení. Pokud tažné zařízení nevlastníte a ani nemáte v plánu si jej kupovat, pak je vaše volba jasná.
Výhodou převozu bicyklů na střeše může být i to, že vám nebudou komplikovat přístup do kufru automobilu.

Naopak velkou výhodou nosiče na kola na tažné zařízení je, že máte své bicykly neustále po ruce. Nemusíte vyvíjet žádnou velkou fyzickou sílu, abyste je sundali z nosiče dolů, protože máte kola po ruce zhruba ve výši vašich kolenou. Tento způsob převozu bicyklů je proto vhodný opravdu pro všechny a nijak neomezuje lidi s horší fyzickou kondicí anebo lidi menšího vzrůstu.

horské kolo

Takové umístění, které je snadno dostupné oceníte i ve chvílích, kdy s bicykly potřebujete manipulovat poměrně často, třeba několikrát denně.
Nicméně velkou neoddiskutovatelnou výhodou umístění na zadním konci vozidla je bezpečnost převozu takového nákladu. Když bicykly umístíte na střechu, tak se výška vozidla výrazně zvýší. A pokud na to náhodou při jízdě zapomenete, neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat. Ať už míříte kamkoli, tak na každé trase se vždy vyskytne nějaký ten tunel, podjezd anebo třeba nízké koruny stromů. A na náklad, který máte zrovna nad hlavou, je opravdu snadné zapomenout. Naopak když zapomenete na bicykly na nosiči kol na tažném zařízení, tak se vůbec nic nestane.